طراحی لوگوی برند میلان

طراحی هویت بصری برند میلان

هویت بصری برند یکی از اساسی ترین پارامترهای شروع هر بیزنسی است. هویت بصری برند باعث ایجاد وجه تمایز بین شرکت ها نسبت به یکدیگر می گردد. هویت بصری برند به هر بیزینسی شخصیت می بخشد. برای داشتن یک هویت بصری بی نقص، بایستی تما عناصر هویت بصری برند در راستای استراتژی برند طراحی گردد. هر چقدر طراحی هویت بصری همسو با جوهره برند باشند قوی تر و ماندگار تر است.
یکی از اصل ترین عناصر در طراحی هویت بصری برند لوگو می باشد. لوگو در واقع اولین مرحله ارتباط مشتری با برند است. و بایستی بتواند در اولین گام برقراری ارتباط برند را معرفی کند.

میلان در تابستان 1396 تصمیم به ریبرندیگ خود با هدف ایجاد یکپارچگی در هویت بصری و ایجاد تصویر ذهنی بهتری کرد. ازآنجاکه لوگو به‌عنوان بخشی مهم از زبان بصری یک برند در ایجاد ارتباط با مخاطبان و پایایی آن نقشی مهم دارد، لوگوی میلان کاملا تغییر.بنا به درخواست کارفرما که خواستار یک ساین در کنار لوگو جدید بود، بعد از بررسی های بعمل آمده تصمیم گرفته شد تصویر یک گینک فشر در کنار لوگو تاپ قرار بگیرد.با تحقیقات صورت گرفته در خصوص انتخاب رنگ سازمانی و گپ موجود در بازار از رنگ بنفش استفاده شد. 
 

استانداردهای رنگی لوگوی میلان

استانداردهای رنگی لوگوی

استاندادسازی رنگ سازمانی در سه حالت , RGB CMYK و PANTONE سبب یکنواختی دیداری و به یادماندنی کردن رنگ در ذهن مخاطب خواهد شد رعایت این مورد در تمامی موارد ازقبیل چاپی دیجیتال مارکتینگ و ... ضامن تثبیت این رنگ در ذهن مخاطب و به سبب آن، یادآوری بیشتر برند خواهد شد حالت سیاه و سفید لوگو جهت مواردی که امکان استفاده از رنگ وجود
در طراحی این برند، معماری لوگو جهت درک تناسبات فرمی ارائه می شود.،حاشیه امن برند بر طبق نقطه ی بزرگ مدار لوگو به عنوان استاندارد محاسبه شده است. رعایت این حاشیه اطمینان سبب دیده شدن هرچه بهتر لوگو و همچنین مانع آسیب رسیدن به آن توسط متون و طرح ها می شود. در طراحی لوگوی این برند پیشنهاد، حالت عمودی برند جهت مواردیست که فضای طرح در عرض محدود است یا با توجه به شکل طراحی ترجیح داده می شود.
جهت حفظ یکپارچگی در هویت بصری برند لاتین موازی،استفاده از یک شکل ثابت همیشگی الزامیست. به همین جهت پیشنهاد روبرو بایستی در همه اسناد برند به همین شکل مورد استفاده قرار گیرد این پیشنهاد، حالت افقی برند جهت مواردیست که فضای طرح در ارتفاع محدود است یا با توجه به شکل طراحی ترجیح داده می شود.
حالت نگاتیو لوگو باز برای مواردی که زمینه مطلقا قابل تغیید نباشد مورد استفاده قرار خواهد گرفت

بسته بندی محصول

بسته بندی

بسته بندی یکی از باصرفه ترین ابزارهای ایجاد ارزش ویژه برند است و در مقابل هزینه های تولید یک محصول، مبلغی ناچیز به حساب می آید؛ این در حالی است که تاثیر بسیار شگرفی بر ادراکات مصرف کننده خواهد داشت. در اینکه بسته بندی یکی از مهمترین ابزار در ارائه هویت برند است شکی نیست؛ تا جایی که گاهی اوقات در بازاریابی از آن به عنوان پنجمین P یاد می شود. همچنین همه واقفیم که بیشترین تصمیم های خرید در زمینه انتخاب برند (خصوصا محصولات FMCG که درگیری ذهنی پایین تری نسبت به دیگر محصولات دارند) در مکان فروشگاه رخ می دهد؛ اما با این حال باز هم تولیدکنندگان نسبت به بسته بندی و دیزاین آن توجه زیادی نمی کنند و در حالی که مبالغ زیادی را خرج تولید محصول خود کرده اند اما برای این امر حاضر به هزینه نیستند.

طراحی لباس فرم میلان

طراحی لباس فرم

اینکه در ذهن مشتری با چه ویژگی‌هایی برند قرار خواهید گرفت موضوع مهمی است که باید به آن توجه داشت. براساس استراتژی برند در جهت ساخت جایگاه در ذهن مخاطبین بایستی تمام عوامل طراحی هویت بصری برند اجرای شوند. یکی از این موارد لباس فرم است.
پوشش لباس فرم که با عناوینی مثل لباس فرم اداری، یونیفرم اداری و … در محیط‌های کسب‌وکار مطرح است می‌تواند کمک شایانی به شناسایی کسب‌وکار شما داشته باشد. از طرف دیگر طراحی و تهیه لباس یک شکل و فرم برای کارکنان این ذهنیت را در مشتری ایجاد می‌کند که کسب‌وکار شما به نیروی انسانی اهمیت ویژه‌ای داده است. در کنار این موضوع جلوگیری از پوشش‌های متفاوت می‌تواند یکپارچگی و نظم و قدرت را در ذهن افراد بیرونی تداعی کند.

طراحی هویت بصری میلاد