طراحی لگوی برند سنسی

طراحی لگوی برند سنسی

هویت بصری برند یکی از اساسی ترین پارامترهای شروع هر بیزنسی است. هویت بصری برند باعث ایجاد وجه تمایز بین شرکت ها نسبت به یکدیگر می گردد. هویت بصری برند به هر بیزینسی شخصیت می بخشد. برای داشتن یک هویت بصری بی نقص، بایستی تما عناصر هویت بصری برند در راستای استراتژی برند طراحی گردد. هر چقدر طراحی هویت بصری همسو با جوهره برند باشند قوی تر و ماندگار تر است.
یکی از اصل ترین عناصر در طراحی هویت بصری برند لوگو می باشد. لوگو در واقع اولین مرحله ارتباط مشتری با برند است. و بایستی بتواند در اولین گام برقراری ارتباط برند را معرفی کند.

سنسی در بهار 1394 تصمیم به ریبرندیگ خود با هدف ایجاد یکپارچگی در هویت بصری و ایجاد تصویر ذهنی بهتری کرد. ازآنجاکه لوگو به‌عنوان بخشی مهم از زبان بصری یک برند در ایجاد ارتباط با مخاطبان و پایایی آن نقشی مهم دارد، لوگوی سنسی کاملا تغییر.بنا به درخواست کارفما که بایستی نمادی از لوگوی قدیمی در لوگو جدید باشد. تصمیم گرفته شد لوگوساینی در کنار لوگو تاپ قرار بگیرد 
 

 

ساختار تبلیغات

ساختار تبلیغات

تصویر برند از ترکیب اجزای متفاوت هویت و به کمک ابزارهای تصویرساز بویژه تبلیغات ساخته می شود.تبلیغات محور اصلی فرآیند اطلاع رسانی به مصرف کننده درباره فواید اصلی محصول و ایجاد جایگاه برای برند در ذهن وی می باشد.
جهت نمایش لوگو در صفحه نمایش، استاندارد روبرو ارائه می شود. در این استاندارد، نه لوگو به طورغیرمنطقی بزگ و نه نه بسیار کوچه دیده می شود از موارد استفاده آن می توان ابتدا و انتهای تیزرها و فیلم ها نام برد.

ساختار چاپی

ساختار چاپی

استانداردسازی اوراق اداری یکی از مهم ترین قسمت های هویت سازی بصری هر مجموعه است. اینکه تمامی اعضای مجموعه به این اوراق مراجعه می کنند و آرام آرام هویت مجموعه را از بر می شوند و در طول زمان باعث یکپارچگی کل موارد چاپی مجموعه خواهد شد.
حفظ این ساختار در تمامی موارد الزامی است و بایستی با وسواس )البته در ابتدای کار، چراکه در ادامه به یک عادت تبدیل خواهد شد( پیگیری و اجرا شود فایل تمامی موارد ارائه شده در لوح فشرده ای با نام «اوراق چاپی » جهت ارائه به چاپخانه ها و دفاتر چاپ دیجیتال، به همراه دفترچه هویت بصری برند ارائه شده است.

بسته بندی

بسته بندی

بسته بندی یکی از باصرفه ترین ابزارهای ایجاد ارزش ویژه برند است و در مقابل هزینه های تولید یک محصول، مبلغی ناچیز به حساب می آید؛ این در حالی است که تاثیر بسیار شگرفی بر ادراکات مصرف کننده خواهد داشت. در اینکه بسته بندی یکی از مهمترین ابزار در ارائه هویت برند است شکی نیست؛ تا جایی که گاهی اوقات در بازاریابی از آن به عنوان پنجمین P یاد می شود. همچنین همه واقفیم که بیشترین تصمیم های خرید در زمینه انتخاب برند (خصوصا محصولات FMCG که درگیری ذهنی پایین تری نسبت به دیگر محصولات دارند) در مکان فروشگاه رخ می دهد؛ اما با این حال باز هم تولیدکنندگان نسبت به بسته بندی و دیزاین آن توجه زیادی نمی کنند و در حالی که مبالغ زیادی را خرج تولید محصول خود کرده اند اما برای این امر حاضر به هزینه نیستند.

استفاده از عناصر بصری برند در محصول نهایی

استفاده از عناصر بصری برند در محصول نهایی

محصول نهایی یکی از نقاط تماس بلند مدت با مصرف کننده است. لذا استفاده از عناصر دیداری برند در محصول این فرصت را میدهد که هموراه در مرض دید مصرف کنندگان باشید.این امر باعث می گردد که از محصول نهایی به عنوان یک رسانه در دسترس استفاده کنیم. در برند سنسی تصمیم گرفته شد که از عناصر بصری در محصولات استفاده شود و این کار باعث زیبایی محصول و عملکرد بهترسیستم پخش حرارت گردید و وجه تمایز ایجاد کرد. 

طراحی هویت بصری برند سنسی (برندبوک)