طراحی هویت بصری برند

طراحی هویت بصری برند

برای دستیابی به اهداف برندینگ، طراحی هویت بصری برند یکی از مهم ترین گام های شروع است. هویت بصری مجموعه‌ای از تمام عناصر برند است که شرکت شما ایجاد می‌کند تا تصویر مناسب خود را به مخاطب نشان دهد.
هویت یا «تصویر» شرکت از مواد بصری متعددی ساخته می‌شود: لوگو (نماد کل هویت و برند). اوراق اداری (سربرگ، کارت ویزیت، پاکت، غیره). ابزار بازاریابی (بروشور، تراکت، کتاب و وبسایت). محصول و بسته‌بندی (محصول فروشی و بسته‌بندی ای که با محصول ارائه می‌شود). طراحی پوشاک (لباس های واقعی که کارمندان به تن می‌کنند). طراحی تابلوها (برای فضای داخلی و خارجی). پیام ها و اقدام ها (پیام هایی که از طریق راههای ارتباطی مستقیم یا غیر مستقیم مخابره می‌شوند). سایر انواع ارتباطات (صدا، بو، لمس‌کردنی‌ها و …). هر چیز تصویری که در حکم نماینده‌ی شرکت باشد. (مثلاً تقویم، ساعت، قلم و …)

طراحی لوگو

طراحی لوگو

لوگو نشانه ایست که برند شما را به مخاطب تان ارتباط می دهد پس بهتر است بدانیم که یک لوگوی خوب ، معرف برند خود است و آن را در اذهان عمومی جایی می دهد. در حقیقت لوگو تصویری است که بیانگر نوع و فعالیت یک شرکت و خدمات یا کالاهای ارائه شده توسط آن می باشد. از این رو باید به صورت گویا طراحی شود.لوگو یکی از مهمترین عناصر در طراحی هویت بصری برند است.

استانداردهای رنگی لوگو

استانداردهای رنگی لوگو

ستاندادسازی رنگ سازمانی در سه حالت , RGB CMYK و PANTONE سبب یکنواختی دیداری و به یادماندنی کردن رنگ در ذهن مخاطب خواهد شد رعایت این مورد در تمامی موارد ازقبیل چاپی دیجیتال مارکتینگ و ... ضامن تثبیت این رنگ در ذهن مخاطب و به سبب آن، یادآوری بیشتر برند خواهد شد حالت سیاه و سفید لوگو جهت مواردی که امکان استفاده از رنگ وجود
در طراحی این برند، معماری لوگو جهت درک تناسبات فرمی ارائه می شود.،حاشیه امن برند بر طبق نقطه ی بزرگ مدار لوگو به عنوان استاندارد محاسبه شده است. رعایت این حاشیه اطمینان سبب دیده شدن هرچه بهتر لوگو و همچنین مانع آسیب رسیدن به آن توسط متون و طرح ها می شود. در طراحی لوگوی این برند پیشنهاد، حالت عمودی برند جهت مواردیست که فضای طرح در عرض محدود است یا با توجه به شکل طراحی ترجیح داده می شود.
جهت حفظ یکپارچگی در هویت بصری برند لاتین موازی،استفاده از یک شکل ثابت همیشگی الزامیست. به همین جهت پیشنهاد روبرو بایستی در همه اسناد برند به همین شکل مورد استفاده قرار گیرد این پیشنهاد، حالت افقی برند جهت مواردیست که فضای طرح در ارتفاع محدود است یا با توجه به شکل طراحی ترجیح داده می شود.
حالت نگاتیو لوگو باز برای مواردی که زمینه مطلقا قابل تغیید نباشد مورد استفاده قرار خواهد گرفت.
 

طراحی هویت بصری برند برنادو