طراحی لوگوی برند های کلین

طراحی لوگوی برند های کلین

لوگو نشانه ایست که برند شما را به مخاطب تان ارتباط می دهد پس بهتر است بدانیم که یک لوگوی خوب ، معرف برند خود است و آن را در اذهان عمومی جایی می دهد.
در حقیقیت لوگو یا آرم به علامتی گفته می شود که می تواند تصویر یا یک نوشته و یا ترکیبی از هر دو باشد که به صورتی خاص و منحصر بفرد طراحی شده و به نوعی نشانگر یک کسب و کار، سازمان، فرد و غیره است و باعث می شود تا به آن هویت بخشیده شود. یکی از اولین گام ها برای شروع یک بیزینس یا شرکت یا هر فعالیتی طراحی لوگو برای آن است و عموما صاحبان کسب و کارهای مختلف در همان ابتدای استارت کار ایده های مختلفی برای لوگوی خود دارند. بهتر است پس از اینکه نوع خدمات کسب و کار مورد نظر مشخص شد یا کالای مورد نظر به تولید رسید و آماده برای عرضه ی عمده در بازار بود پیش از هرچیزی لوگو را طراحی کرده تا آماده ی استفاده باشد. چرا که مارکت محصول شما را با نشان تجاری آن یعنی لوگوی آن خواهد شناخت.
لوگو یکی از مهمترین عناصر در طراحی هویت بصری برند است.

استانداردهای رنگی لوگوی های کلین

استانداردهای رنگی لوگوی های کلین

استاندادسازی رنگ سازمانی در سه حالت , RGB CMYK و PANTONE سبب یکنواختی دیداری و به یادماندنی کردن رنگ در ذهن مخاطب خواهد شد رعایت این مورد در تمامی موارد ازقبیل چاپی دیجیتال مارکتینگ و ... ضامن تثبیت این رنگ در ذهن مخاطب و به سبب آن، یادآوری بیشتر برند خواهد شد حالت سیاه و سفید لوگو جهت مواردی که امکان استفاده از رنگ وجود
در طراحی این برند، معماری لوگو جهت درک تناسبات فرمی ارائه می شود.،حاشیه امن برند بر طبق نقطه ی بزرگ مدار لوگو به عنوان استاندارد محاسبه شده است. رعایت این حاشیه اطمینان سبب دیده شدن هرچه بهتر لوگو و همچنین مانع آسیب رسیدن به آن توسط متون و طرح ها می شود. در طراحی لوگوی این برند پیشنهاد، حالت عمودی برند جهت مواردیست که فضای طرح در عرض محدود است یا با توجه به شکل طراحی ترجیح داده می شود.
جهت حفظ یکپارچگی در هویت بصری برند لاتین موازی،استفاده از یک شکل ثابت همیشگی الزامیست. به همین جهت پیشنهاد روبرو بایستی در همه اسناد برند به همین شکل مورد استفاده قرار گیرد این پیشنهاد، حالت افقی برند جهت مواردیست که فضای طرح در ارتفاع محدود است یا با توجه به شکل طراحی ترجیح داده می شود.
حالت نگاتیو لوگو باز برای مواردی که زمینه مطلقا قابل تغیید نباشد مورد استفاده قرار خواهد گرفت

طراحی هویت بصری برند های کلین